Ман Сити направи нужното, за да може да спечели титлата срещу Юнайтед (видео)

Манчестър Сити победи с 3:1 Евертън като гост и вече има реален шанс да спечели титлата по мечтан начин - с победа над градския съперник Юнайтед в дербито през следващия уикенд. В момента "гражданите" имат преднина от 16 точки и при успех срещу "червените дяволи" ще бъдат недостижими на върха до края на шампионата. Льорой Сане (4'), Габриел Жезус (12') и Рахим Стърлинг (37') решиха всичко в полза на гостите още до почивката. Яник Боласие (63') отбеляза почетното попадение за "карамелите".

Морган Шнайдерлин и Доминик Калвърт-Люин бяха титуляри за домакините. Джосеп Гуардиола бе направил една промяна - Аймерик Лапорт започна в центъра на отбраната. Джон Стоунс и Серхио Агуеро пропуснаха двубоя заради контузии.

Мачът започна по много удобен начин за "гражданите", които водеха с два гола до 12-ата минута. Още в четвъртата Сане откри със страхотен изстрел от въздуха след центриране на Силва. В 13-ата минута Евертън бе близо до изравнително попадение, но удар с глава на Боласие профуча над гредата. Веднага след това - около 30 секунди, гостите удвоиха преднината си. Сане намери Де Бройне отдясно, а белгиецът асистира на Жезус, който засече отблизо с глава. Топката рикошира в рамото на Пикфорд и влезе във вратата му - 0:2.

В 37-ата минута Силва получи извеждащо подаване по левия фланг, след което центрира към Стърлинг, който не сгреши отблизо. Останаха съмнения дали испанецът не бе в положение на засада, но такава не бе маркирана.

В 56-ата минута Фернандиньо нанесе тежък удар от 30-ина метра, топката рикошира в рамото на Калвърт-Люин и промени траекторията си, но Пикфорд все пак успя да реагира и да избие.

В 63-ата минута "карамелите" намалиха от нищото. Боласие стреля от 25 метра, топката премина през краката на Уокър, удари едната греда, разходи се по голлинията, срещна и другия стълб и влезе във вратата на Едерсон.

Манчестър Сити вече има 84 точки и при успех срещу Юнайтед следващата събота може да станe отборът, който най-рано си е осигурявал шампионската титла в историята на Премиър лийг. Евертън е девети с актив от 40 т.