Селта шокира Атлетик Билбао в края (видео)

Отборите на Атлетик Билбао и Селта направиха 1:1 в среща от 30-ия кръг на испанския шампионат. Унай Нунес поведе “червено-белите” с гол в 54-ата минута. В 91-ата Брайс Мендес изравни, а в секундите до финала гостите от “Балаидос” изпуснаха да си тръгнат с победата.

“Лъвовете” усърдно търсеха попадение преди почивката, но не стигнаха до такова. В седмата минута Оскар де Маркос центрира към Иняки Уилиямс, но комбинацията не завърши по желания начин. В деветата Раул Гарсия направи непростим пропуск на празна врата след страхотно подаване на Уилиямс. В 32-ата реферът извади жълт картон на Иняки, а всъщност трябваше да даде нарушение за баските на самата граница на наказателното поле, като дори това можеше да е дузпа. В 36-ата Раул Гарсия направи нов пропуск.

В 55-ата баските нанесоха своя удар. След центриране на първа греда от корнер Раул Гарсия нацели страничния стълб, а Унай Нунес добави в мрежата на три метра от голлинията. В 67-ата Кепа Арисабалага прояви страхотен рефлекс и спаси Иниго Мартинес от автогол. Защитникът засече остро топката и постави под напрежение своя страж. В края на двубоя момчетата на Хуан Карлос Унсуе натиснаха и стигнаха до изравнителен гол. В 91-ата усилията им дадоха резултат, след като Брайс Мендес шутира от въздуха и намери непокрития ляв ъгъл на вратаря. До края галисците изпуснаха да се поздравят с трите точки. В 93-ата Уго Майо отправи далечен фалцов удар, но Кепа успя да се протегне и да спаси, може би и с помощта на гредата. Секунда преди финала съдията правилно не зачете гол на "небесносините" заради очевидна засада.

Двата отбора са в средата на класирането, разделени от четири точки в полза на Селта.