"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Суонзи не затрудни Ман Юнайтед, Лукаку с юбилеен гол (видео)

Манчестър Юнайтед стигна до безпроблемна победа с 2:0 в домакинството си на Суонзи. “Червените дяволи” решиха двубой много рано, като още в 20-ата минута водеха с 2:0. Ромелу Лукаку откри резултата след пет минути, като за него това бе гол номер 100 във Висшата лига, а Алексис Санчес направи 2:0.

След добрите му изяви за Франция Пол Погба се завърна сред титулярите, но отново не впечатли с изявите си. Отборът на Моуриньо пропусна още няколко възможности да увеличи головата си сметка, а Суонзи не затрудни особено домакините. Тимът от Уелс имаше своите кратки моменти около 60-ата минута. На два пъти удари на влезлия като резерва Тами Абрахам бяха отразени след отлични изяви на Давид Де Хеа.

След този резултат Ман Юнайтед се върна на втората позиция в първенството с актив от 68 точки, като в момента има аванс от 12 точки пред петия Суонзи, но изостава на 13 точки от лидера Манчестър Сити.

Юнайтед започна убедително и още в петата минута поведе в резултата. Ромелу Лукаку отбеляза своя гол номер 100 във Висшата лига, след като ударът му с левия крак се отклони в Моусън и топката се заби в мрежата зад Фабиански.

Превъзходството на “червените дяволи” в началото на срещата бе очевидно и можеше да доведе и до втори гол. Фабиански успя да избие удар на Лукаку, а малко по-късно и на Лингард.

Суонзи не оказваше особена съпротива, като нямаше отговор на по-агресивната игра на съперника. Тимът на Моуриньо напълно контролираше събитията на терена и си осигури аванс от два гола след 20 минути игра. Джеси Лингард, който прави поредния си много силен мач, пусна топката към Санчес, а защитник на гостите пропусна топката да мине покрай крака му. Чилиецът с прецизен удар се разписа за 2:0.

След половин час игра Лингард отново създаде проблеми на защитата на Суонзи, но завърши с неточен удар. Тимът на Карвахал успя да създаде една-две атаки, които не застрашиха Де Хеа. Ман Юнайтед постепенно намали темпото. С оглед на солидния аванс “червените дяволи” разиграваха спокойно в очакване на нови възможности.

След почивката ситуацията на терена не се промени, въпреки че мениджърът на Суонзи направи две смени, като пусна в игра Тами Абрахам и Том Каръл. Юнайтед продължи да доминира и пропусна две добри възможности да увеличи аванса си. След центриране на Мата Лукаку отклони топката с глава и Санчес стреля с глава отблизо, но кълбото мина над вратата.  Малко по-късно Погба намери отлично Мата, който пробва много красив удар от воле, но топката отново бе над вратата.

Малко преди да измине един час игра дойде моментът на Давид Де Хеа, който нямаше работа от началото на срещата. За пореден път испанецът демонстрира класата си. В рамките на кратък период вратарят отрази два удара на Абрахам. При единия случай нападателят се завъртя и насочи прекрасно топката, като Де Хеа се намеси блестящо. След това отново се справи отлично с нисък удар.

След добрия период за Суонзи сякаш надеждите на гостите се изпариха и тимът на Моуриньо си върна контрола. Лукаку пропусна да отбележи втория си гол в мача в 81-ата минута, когато бе изведен великолепно от Погба.

МАН ЮНАЙТЕД  - СУОНЗИ 2:0
1:0 - Лукаку (5)
2:0 - Санчес (20)