Фиорентина не сбърка срещу Кротоне

Тимът на Фиорентина надигра с 2:0 като домакин Кротоне в мач от 30-ия кръг на Серия “А”. “Виолетовите” излязоха напред в резултата още в 3-ата минута, когато Джовани Симеоне направи успешна добавка, след като стражът на гостите Алекс Кордас първоначално изби шут на Валентен Ейсерик.

В 57-ата минута Марко Капуано получи втори жълт, съответно червен картон, което остави гостите от Кротоне с 10 души на терена. Това още повече улесни задачата на Фиорентина и в 62-ата минута Виола реализира второ попадение. Негов автор стана младият талант Федерико Киеза, който опъна мрежата с мощен шут след прекрасно двойно падаване с Рикардо Сапонара.

Фиорентина заема осмо място в класирането с 44 точки, а Кротоне е на 18-а позиция с 24.