Белгия се разправи със Саудитска Арабия

Националният отбор на Белгия победи категорично Саудитска Арабия с 4:0 в контролна среща между двата тима, играна на стадион "Роа Бодуен" в Брюксел. "Червените дяволи" бяха видимо по-добрият тим в този двубой и това си пролича и в крайния резултат в двубоя.

Домакините взеха преднина от два гола още през първото полувреме, а точен и в двата случая бе Ромелу Лукаку. Първо в 13-ата минута нападателят на Манчестър Юнайтед порази вратата на съперника с далечен изстрел, а след това в 39-ата минута той бе изведен в наказателното поле от Еден Азар и технично удвои преднината на своя тим.

През втората част паднаха още два гола във вратата на арабите. В 77-ата минута Миши Батшуай овладя една балонна топка в пеналта, финтира прекия си пазач и се разписа за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Кевин де Бройне само минута по-късно. Тогава той пое топката в средата на терена, напредна, комбинира с Лукаку и след това с изстрел от границата на наказателното поле порази вратата на съперника.

Това бе втора поредна победа за Белгия, след успеха с 1:0 над Япония преди дни. "Червените дяволи" са в серия от 16 поредни мача без загуба на сметката си. Саудитска Арабия пък е на обратния полюс с при поредни мача без победа - 2 загуби и 1 реми.