Бразилия си върна самочувствието срещу експериментална Германия (видео)

Бразилия надви с 1:0 Германия в приятелски мач, игран в Берлин. Габриел Жезус отбеляза гола за "селесао" в 37-ата минута, не без помощта и на вратаря Кевин Трап. Петкратните световни шампиони имаха нужда от този успех срещу тима, който ги унижи на полуфиналите на световното първенство преди 4 години. Тогава Германия спечели с паметното 7:1 и бразилците жадуваха за реванш.

Въпреки очакванията за зрелище, зрителите видяха доста предпазлива игра. Головите положения бяха твърде малко, а желанието на гостите на всяка цена да спечелят си пролича от факта, че направиха само една смяна. За разлика от тях, германците не търсеха резултат и Йоахим Льов си позволи да експериментира със състава.
Показателно за нивото на двата тима е, че нямат поражение в официален мач от 2016 година насам. В предишната си проверк Германия завърши наравно с Испания (1:1), а бразилците разгромиха домакина на Мондиал 2018 Русия с 3:0.

Загубата днес е първа за Бундестима от 23 мача. Предишната беше с 0:2 от Франция на полуфиналите на Евро 2016.

Йоахим Льов определено не заложи на най-доброто. Двубоя на "Олимпиащадион" пропуснаха Томас Мюлер, Месут Йозил и Емре Джан, а Матс Хумелс и Сами Кедира останаха сред резервите.

Като цяло, в състава на Германия имаше цели 7 промени в сравнение с мача срещу Испания. В предни позиции за домакините започна ветеранът Марио Гомес, подкрепян от Юлиан Дракслер, Леон Горетцка и Льорой Сане. Тони Кроос и Илкай Гюндодан организираха играта в средата на терена, а четиримата бранители пред Кевин Трап бяха Йошуа Кимих, Антонио Рюдигер, Жером Боатенг и Марвин Платенхарт.

Селекционерът на Бразилия Тите не можеше да разчита само на контузената звезда Неймар, но останалите титуляри бяха на линия. На вратата бе Алисон, в защита стартираха Даниел Алвеш, Тиаго Силва, Жоао Миранда и Марсело, в халфовата линия си партнираха Фернандиньо, Каземиро и Паулиньо, а напред беше триото Вилиан, Габриел Жезус и Филипе Коутиньо.

Единствената рокада от мача с Русия в Москва бе появата на Фернандиньо на мястото на Дъглас Коща.

Малко по-активни в началото баха домакините, които овладяха средата на терена и направиха хубави комбинации по фланговете. Бразилците използваха дълги пасове в тези минути, а първата им по-продължителна атака можеше да завърши с гол, но Коутиньо не успя да намери свой съотборник в наказателното поле.

В 18-ата минута домакините организираха скоростна атака отляво и топката беше центрирана към Марио Гомес, но Тиаго Силва внимаваше и изчисти в корнер. В средата на полувремето Алисон боксира топката след поредното центриране, но удари Тиаго Силва. въпреки тежкия удар, капитанът на "селесао" бързо се изправи и продължи мача.

До почивката имаше само едно чисто положение, което Габриел Жезус пропусна. Нападателят на Манчестър Сити обаче се ревншира много бързо и откри резултата в 37-ата минута. Той засече с глава центриране на Вилиан и прати топката право в ръцете на Кевин Трап, но стражът на Бундестима позволи кълбото да мине през пръстите му и да премине голлинията.

Втората част започна с нов неприятен момент за германците. Габриел Жезус настъпи неволно Боатенг, който беше изнесен извън терена, но стисна зъби и се върна в игра. В 55-ата минута Рюдигер се хвърли и с тялото си блокира удар на Вилиан. Атаката на "селесао" продължи, но Паулиньо не успя да преодолее Трап от малък ъгъл.

Няколкото смени не помогнаха на Германия да стигне до нещо съществено в офанзивен палн. В 68-ата минута много добра намеса на Кимих попречи на Коутиньо да се разпише, а в 79-ата резервата Никлас Зюле застана на пътя на пътя на Дъглас Коща и изби в корнер.

Финалният натиск на домакините доведе до само една интересна ситуация пред вратата на Алисон. Стражът на Рома демонстрира блестящ рефлекс и изби мощния удар на Дракслер, съхранявайи минималния аванс на "селесао".

ГЕРМАНИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:1 (0:1)