Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Браво, момчета! Младежите се развихриха и съсипаха Словения (видео)

Младежкият национален отбор на България записа един от най-силните си мачове в последните години и разби с 3:0 Словения в мач от Група 9 на квалификациите за Евро 2019. Играчите на Антони Здравков показаха, че не бива да бъдат отписвани от борбата за класиране на Европейското, въпреки слабия старт на квалификациите. Антонио Вутов и Кирил Десподов бяха точни за нашите, а автогол си отбеляза Глиня от гостите.

Селекционерът Тони Здравков имаше някои проблеми около състава и те бяха основно в средата на терена, където липсваше контузеният Серкан Юсеин. Мястото му бе заето от Александър Георгиев от ЦСКА-София, който си партнираше с Антонио Георгиев и Янис Карабельов. В предни позиции наставникът заложи на Антонио Вутов, Кирил Десподов и Божидар Краев. В защита пък действаха Мартин Костадинов, Стефан Велков, Венцислав Керчев и Ангел Лясков, а на вратата бе Даниел Наумов.

България U21 - Словения U21@@@

Първата опасност бе пред вратата на словенците. В 13-ата минута Божидар Краев залъга защитник и стреля, но топката се озова в краката на Стефан Велков, който от близко разстояние бе блокиран от вратаря преди да нанесе силен удар. Скоро обаче резултатът вече беше 1:0 в полза на нашите момчета. Десподов бе изведен зад защитата с дълъг пас, но се подхлъзна преди да стреля, топката обаче стигна до Антонио Вутов, който успя да прекара през купа от играчи в мрежата. В 42-ата минута резултатът беше удвоен. След един корнер Десподов стреля от малък ъгъл, а на задната греда Глиня от гостите отклони топката в собствената си врата.

През втората част нашите действаха по-предпазливо и приеха играта в своята половина, но действията на отбраната ни бяха много сигурни и не допуснаха почти никакви опасности пред Наумов. От друга страна нашите действаха опасно на контраатака и това даде резултат малко преди края на срещата. В 83-ата минута Десподов получи топката зад центъра, но с бързината си успя да надбяга отбраната на съперника и излезе сам срещу вратаря преди технично да го преодолее за 3:0.

По този начин младежите се върнаха в битката за вторто място в групата, което може да ги прати на бараж за класиране на Евро 2019. В момента България е на четвърто място с актив от осем точки. Словения е на второ място с десет. Двата тима са изиграли по шест срещи. Казахстан е на трета позиция с девет, но и с мач повече. Лидер е Франция с пълен актив от 18.

Така играчите на Антони Здравков могат силно да съжаляват за загубата като домакин от аутсайдера Люксембург в първия мач на надпреварата, а също така и за равенствата срещу Казахстан. Следващият двубой за нашите е домакинство на фаворита Франция през септември.