"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Групата действително се оказа кошмарна: България (U19) завърши с една точка и без отбелязан гол

България (19) загуби с 0:2 от Белгия (19) в последен мач от Елитния кръг на европейските квалификации в Група 6. Съперникът на трикольорите нанесе своя удар в средата на втората част, когато в рамките на девет минути вкара две попадения чрез Деваеле и Опенда, като по този начин измести лъвчетата от третото място в крайното класиране.

На Евро 2018 от нашата група отива Франция. Петлите надделяха с 4:2 над домакина Испания в пряк двубой за първото място и след три успеха заслужено ще пътуват за финалите във Финландия по-късно през тази година.

Момчетата на Ангел Стойков пък завършват четвърти, след една спечелена точка и без отбелязан гол. Но трябва да отбележим, че трикольорите премериха сили с три от водещите школи не само на Стария континет, но и в света. Нашите стартираха с 0:0 срещу Испания, а после паднаха от Франция и Белгия с по 0:2.

Първата опасност в днешния двубой бе пред вратата на трикольорите. Още в първата минута Верлинден стреля, но Шейтанов спаси. Лъвчетата отговориха подобаващо в 11-ата минута, когато Станислав Иванов шутира, но Габриел се намеси добре и спаси. Половин час след началото на мача българският тим изпусна да поведе след удар на Кабов в аут.

До края на полувремето родните таланти бяха по-активният тим, но Андреа Христов стреля покрай вратата, а шут на Кръстев бе блокиран.

В началото на втората част Ндайшимие и Тилев опитаха да изненадат двамата вратари с далечни удари, но неуспешно.

Така се стигна до 58-ата минута, когато белгийците поведоха с 1:0. Автор на попадението стана Деваеле след асистенция на Боонен. Девет минути по-късно футболистите на Ангел Стойков допуснаха втори гол. Той бе реализиран от резервата Опенда.

До края на мача и пред двата тима се откриха шансове за попадения, но Петко Христов и Калоян Кръстев пропуснаха да вкарат поне едно попадение за нашите в Елитния кръг.