Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Българският голаджия на Уензди наказа пореден съперник

Българският нападател Преслав Боруков отново се разписа за втория отбор на Шефилд Уензди, като донесе успеха с 2:1 над Ковънтри у дома. Боруков игра пълни 90 минути и донесе успеха с попадение в 65-ата минута.

Вече с 40 точки от 25 мача вторият отбор на “кукумявките” се изкачи на второ място в Северната PDL-лига, на 4 след лидера Нотингам.

Няколко футболисти от първия тим на Уензди започнаха като титуляри, като Фернандо Форестиери се завърна след контузия и получи 60 минути игра като адаптация. Той откри резултата в 10-ата минута от дузпа, която си спечели сам.

Но домакините можеха да открият секунди след началото на мача, когато прекрасно центриране на Фрейзър Престън беше засечено от Боруков с глава. Вратарят на Ковънтри Кори Адеър обаче извади влизащата топка. Но въпреки надмощието на Шефилд Уензди, в края на полувремето Ковънтри изравниха с гол на Люис Грийн, който се разписа след центриране от корнер и меле пред вратаря Камерън Доусън.

Второто полувреме започна с атаки в двете посоки, а в 65-ата минута българският юношески национал (роден 2000 година) вкара за 2:1. Нова комбинация на Фрейзър и Боруков завърши с ефектно попадение на софиянеца, който се разписва общо за 14-и път през този сезон на ниво U19 и U23.