Без Езе от Локо (Пд) Нигерия изненада Полша

Гол от дузпа на Виктор Моузес донесе престижна победа на Нигерия като гост на Полша с 1:0. Двата отбора, които ще са сред участниците на Мондиал 2018, изиграха контролен мач във Вроцлав. Защитникът на Локомотив (Пловдив) Стивън Езе остана на резервната скамейка за "суперорлите".

Звездата на поляците Роберт Левандовски нямаше ден и не успя да се разпише. Домакините пропуснаха най-доброто си положение малко преди почивката, когато след силен удар на Гжегож Криховяк претендираха, че топката е преминала голлинията, но реферът Майкъл Оливер бе на друго мнение. В 59-ата минута Моузес сам си спечели дузпа и я реализира.

Следващата контрола на нигерийците е във вторник срещу Сърбия в Лондон.

ПОЛША - НИГЕРИЯ 0:1
0:1 В. Моузес (61) д.