Севиля се изложи дни след великата победа (видео)

Само няколко дни след паметната си победа над Манчестър Юнайтед в Шампионската лига отборът на Севиля се провали на домашна сцена срещу един от слабаците в Ла Лига. Тимът на Винченцо Монтела се представи ужасяващо и загуби с 1:2 в гостуването си на Леганес, с което вече има 12 поражения от 29 кръга и рискува да изпадне от шестицата.

Севилци не показаха нищо от видяното на “Олд Трафорд” и до 90-ата минута бяха уцелили вратата само два пъти. Унай Бустига вкара първия гол в 41-ата минута, а в 69-ата Хави Ерасо удвои. Едва в заключителните секунди Мигел Лаюн вкара за състава от Андалусия.

Гостите стигнаха до попадение в момент, в който бяха с човек по-малко, след като в 84-ата минута Пабло Сарабия беше изгонен за два жълти картона. Това е голям минус за Монтела, защото в следващия кръг Севиля гостува на Барселона.

Леганес е 12-и в класирането, на 15 точки от опасната зона, което е най-важно за отбора.