Разликата в класите е огромна! Лудогорец разби “болярите” на Бала (видео)

Отборът на Лудогорец се наложи с 6:0 като гост над Етър в мач от 26-ия кръг на Първа лига.

След днешния успех тимът на Херо отново дръпна с три точки пред ЦСКА-София, който по-рано се наложи над Левски с 1:0. Шампионите събраха 66 точки и са едноличен лидер. "Червените" са втори с три пункта по-малко.

Първото попадение реализира Клаудиу Кешерю още в петата минута. В 23-ата Вирджил Мисиджан удвои. Шест минути преди края на първата част Мисиджан вкара трети гол. В 59-ата минута Анисе вкара нов гол - 0:4. Головата фиеста продължи с пети гол, който бе дело на Кешерю в 74-ата минута. Три минути преди края на редовното време и Шверчок попадна сред голмайсторите - 0:6.

Лудогорец напълно надигра своя опонент и записа най-добрия си двубой от началото на сезона. В днешната среща ясно пролича, че разликата в класите между двата тима е огромна.

"Орлите" поведоха още в петата минута, след отлично изпълнено заучено положение. Марселиньо изведе Вирджил Мисиджан, който по най-бързия начин пусна към Кешерю успоредно на голлинията. Таранът на "зелените" засече за 0:1.

В 21-ата минута Чавдар Ивайлов пробва късмета си с удар отдалеч, но изстрелът му премина далеч от целта.

В 23-ата минута българският шампион стигна до втори гол. Марселиньо изведе на чиста позиция Мисиджан, който с едно докосване прати кълбото в мрежата за 0:2.

Шест минути преди края на първата част Мисиджан сложи точка на спора. Марселиньо изведе Вандерсон на голова позиция, бразилецът пое и вместо да завърши атаката, върна с петичка назад към Мисиджан. Холандецът насочи майсторски към ъгъла и не остави никакъв шанс на стража Иванов за 0:3.

В 42-ата минута Кешерю пропусна сам срещу вратаря. Нападателят не успя да овладее топката и тя му бе отнета от притичал бранител на домакините.

Секунди преди сигнала за края на първите 45 минути Батрович отправи бомбен изстрел, но за късмет на Ренан топката профуча на сантиметри от гредата.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на гостите. Сисиньо направи груба грешка като не успя елементарно да спре топката и предостави възможност на Бадара да намали. Нападателят обаче стреля право в Ренан, който не положи кой знае колко усилия да неутрализира опасността.

"Зелените" отговориха с насочващ удар на Мисиджан, който премина съвсем близо до левия стъл. Малко по-късно и Сисиньо можеше да се разпише.

В 59-ата минута Анисе вкара красив гол отдалеч за 0:4.

В 65-ата минута "болярите", водени от Красимир Балъков, бяха на крачка от почетно попадение, но Ренан не смяташе така. Вратарят отрази със сетни усилия удар на Мане от фаул и запази мрежата си суха.

Лудогорец не остана по-назад и отговори чрез Кешерю, който шутира опасно.

Българският шампион не спря дотук. Головата фиеста продължи с втори гол на Кешерю в мача и резултатът набъбна - 0:5.

Три минути преди края на редовното време резервата в този двубой - Якуб Шверчок, прехвърли вратаря на Етър Иванов за крайното - 0:6, като това бе първото попадение за поляка в Първа лига.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 0:6