При Хамбургер ШФ всичко изглежда решено

Положението на Хамбургер ШФ не се подобри и след новата треньорска смяна. Този път отборът загуби с 1:2 при домакинството си на Херта (Берлин) и седем кръга преди края на сезона в Бундеслигата остава в зоната на изпадащите на 8 точки от спасението. 17-ото поражение на тима от пристанищния град дойде след обрат през второто полувреме.

Местните запалянковци свършиха своята работа с радушна подкрепа, като изненадаха футболистите с топло посрещане още извън стадиона. И домакините се понесоха на вълната на еуфорията и в 25-ата минута Дъглас Сантош вкара за 1:0.

Постепенно обаче истинското лице на Хамбургер ШФ отново се появи и гостите от Берлин с лекота стигнаха до обрата. В 56-ата минута Валентино Лазаро изравни, а в 63-ата Саломон Калу беше точен за 2:1 в полза на Херта.

До края столичани владееха инициативата, което само затвърди очевидното, а именно, че “шпортферайн” няма сили за чудо и играе последните си двубои в елита.