ЦСКА на полуфинал след трудна победа над Хебър (галерия)

Волейболният отбор на ЦСКА се класира за полуфиналните плейофи в Суперлигата на България. "Червените" надделяха много трудно у дома Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:18, 25:19, 24:26, 25:20) в трети решителен мач от 1/4-финалите, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Васил Симов".
ЦСКА- Хебър@@@
По този начин момчетата на Сашо Попов обърнаха и спечелиха плейофната серия с 2-1 победи, с което се класираха за полуфиналите. Там ЦСКА ще играе с Монтана, който вече елиминира Добруджа 07 (Добрич) след 2-0 победи. На полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача. Първите две срещи са предвидени за петък и събота (23 и 24 март) в Монтана.
"Тигрите" от Хебър пък завършват на 6-о място в крайното класиране.
ЦСКА започна силно в първия гейм на мача. Разликата дойде след първата техническа пауза, при която домакините водеха с две точки - 8:6. На сервис за ЦСКА бе капитанът-ветеран Ивайло Стефанов, когато армейците натрупаха аванс от 5 точки - 13:8. До края на гейма "червените" контролираха събитията на полето и спечелиха с убедителното 25:18. Във втората част армейците продължиха да притесняват съперника със силен сервис, бяха стабилни в атака, а блокадата им работеше във важните моменти. Гостите от Хебър пък продължиха да допускат повече грешки. Геймът завърши при 25:19 след два поредни аса на Венцислав Георгиев.
Третия гейм бе доста оспорван и предложи няколко обрата. Домакините поведоха с 3 точки до първото техническо прекъсване - 8:5, но Хебър направиха серия от 4 поредни точки след сервиси на капитана си Мартин Палийски. Последва нов обрат и ЦСКА отново поведе при 12:11. "Червените" увеличиха преднината си до 21:16, но "тигрите" от Пазарджик не се предадоха, намериха сили и добър сервис, за да изравнят при 23:23. В крайна сметка Хебър измъкна гейма с 26:24 след ас на Александър Ляфтов и намали изоставането си на 1:2. Четвъртата част започна равностойно и играта вървеше точка за точка. ЦСКА успя да дръпне с две точки при 14:12 след добра защита. До края домакините не изпуснаха инициативата и спечелиха спокойно с 25:20 и 3:1.
Над всички за ЦСКА бе Венцислав Георгиев с 21 точки (2 блока, 3 аса и 53% ефективност в атака) за победата. Яни Георгиев добави още 16 точки (2 блока, 1 ас, 59% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) за успеха.
За тима на Хебър Минчо Минчев реализира 20 точки (2 аса и 55% ефективност в атака), а Александър Ляфтов завърши с 13 точки (1 блок, 2 аса, 43% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за победа.
ЦСКА - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:1 (25:18, 25:19, 24:26, 25:20)
ЦСКА: Христо Цветанов 12, Яни Георгиев 16, Ивайло Стефанов 9, Тодор Костов 7, Венцислав Георгиев 21, Владимир Станков 3 - Мартин Божилов–либеро
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
ХЕБЪР: Венцислав Трифонов 7, Мартин Палийски 10, Мартин Симеонов 9, Минчо Минчев 20, Александър Ляфтов 13, Любомир Агонцев - Ивайло Лалов–либеро (Любослав Симеонов 1, Костадин Бишуров, Пламен Христов, Илиян Божков)
Старши-треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ХЕБЪР 3:1 - ТУК!!!