Барселона спечели категорично срещу Олимпиакос, Везенков извън състава

Испанският баскетболен клуб Барселона постигна категорична победа с 90:63 (22:17, 18:21, 23:14, 27:11) срещу Олимпиакос в мач от Евролигата. Каталунците, които оставиха Александър Везенков извън състава, обаче заемат 13-о място в генералното класиране и нямат шанс да продължат следващата фаза, докато гърците са трети и вече го направиха.

Барселона спечели гостуването си в Гърция през второто полувреме. Малко след почивката каталунците направиха серия от 17:0 и решиха изцяло изхода от мача. Адриан Мьорман записа дабъл-дабъл със 17 точки и 13 спечелени борби, докато Анте Томич завърши с 19 пункта, а Пиер Ориола - с 12 точки и осем борби. Джеймс Маклийн отбеляза 14 точки и спечели 12 борби за Олимпиакос, който загуби за първи път от шестия кръг насам в Евролигата и отстъпи второто място в класирането на Фенербахче. Турците играят днес срещу ЦСКА Мосва, който е лидер в класирането.