ЦСКА (М) уби мечтата на Лион (видео)

ЦСКА (Москва) сътвори една от сензациите на 1/8-финала в Лига Европа. Руският тим елиминира домакина на финалния мач - Лион, след като го победи с 3:2 в реванша. В първия двубой в руската столица французите спечелиха с 1:0 и се чувстваха като фаворити за продължаване напред, но "Армейците" показаха характер и обърнаха нещата в реванша. Българският халф на гостите Георги Миланов бе в групата, но не се появи в игра.

ЦСКА върна интригата още през първото полувреме. В 39-ата минута Александър Головин се освободи в наказателното поле и със страхотен удар в далечния ъгъл препарира вратаря за 0:1, елиминирайки преднината на французите от първия мач.

Лион успя да изравни в 56-ата минута, когато Жордан Фери напредна до аутлинията и върна към Максуел Корне, който бе точен за 1:1. Попадението обаче не трябваше да бъде признато, тъй като топката бе напуснала пределите на терена преди паса.

В 60-ата минута обаче справедливостта възтържествува. Кирил Набабкин пусна остър пас по земя във вратарското поле и там Ахмед Муса отблизо засече за 1:2.

В 65-ата минута гостите вкараха и трети гол. Константин Кучаев получи отляво и върна към точката на дузпата, където Понтус Вернблум овладя и отбеляза за 1:3.

В 71-ата минута Лион успя отново да върне интригата в двубоя. Бертран Траоре центрира за Мариано Диас, който от движение отбеляза красив гол за 2:3. Силите на домакините обаче не стигнаха за нищо повече и те се сбогуваха с турнира, а руснаците ликуваха след последния съдийски сигнал.

Лион - ЦСКА Москва 2:3 (общ резултат 3:3)