Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Бъки с драматична победа над Етър

Бъки победи драматично шампиона Етър с 30:29 (16:12) в изтеглена среща от третия кръг на втората фаза на женското хандбално първенство Домакините от Габрово имаха превъзходството през първото полувреме, като след четвърт час водеха с 11:5, а на почивката се оттеглиха с аванс от 16:12 .

Етър започна силно второто полувреме и в 40-а минута дори успя да поведе с 19:18 и впоследствие увеличи аванса и подържаше 2-3 гола преднина. В 56-а минута червен картон за великотърновки получи лидерката Соня Богданова и това позволи на Бъки да стигне до обрат и да поведе с 30:28 в последната минута. Етър върна едно попадение 40 секунди преди сирената, а в самия край Деница Иванова изпусна да изравни от чиста позиция.

За домакините 11 гола вкара Лидия Ковачева, а Мари Томова добави 8. Кристияна Караманлиева се отличи с 10 гола за Етър, а Деница Иванова добави 6. Етър е лидер в класирането със 7 точки, пред Бъки с 5 точки и мач по-малко, Свиленград с 4 и два мача по-малко, Шумен с 2 точки и 2 мача по-малко.