Ботев (Луковит) спечели редовния сезон на Запад във Висшата лига

Ботев (Луковит) спечели редовния сезон в предварителна група А (Запад) от първенството във втората ни група при мъжете – Висшата лига. В последния кръг от шампионата волейболистите от Луковит победиха като домакини Звездец (Горна Малина) с 3:1 гейма и  приключиха на първото място с единадесет победи, една загуба и 32 точки.

От своя страна Звездец се пребори за втората позиция в таблицата, като измести от там Сливнишки герой (Сливница). Това стана след като в отложен мач от шампионата, който се игра на 7 март Звездец надигра Град (Белоградчик) с 3:0 гейма . Така въпреки загубата в последния кръг представителите на Горна Малина завършиха с 8 победи, четири загуби и 24 точки.

Тимът на Сливнишки герой пък отбеляза загуба в последния кръг, като отстъпи на Славия с 1:3 гейма. С това волейболистите на Сливница приключиха на трета позиция със седем победи, пет загуби и 22 точки.

Четворката в групата се оформя от Град (Белоградчик), който в последния кръг с наложи драматично над Ботев (Ихтиман) с 3:2 гейма. С това волейболистите от Белоградчик завършват сезона на четвърта позиция с шест победи, шест загуби и 18 точки.Първите четири от група А - Ботев (Луковит), Звездец (горна малина), Сливнишки герой (Сливница) и Град (Белоградчик) продължават на плейофи във Висшата лига.

Във втората фаза те ще играят с първите четири от група В (Изток) .На пето място завърши Славия, шести е Ботев (Ихтиман) последното седмо място е за Изгрев (Ябланица). Тези тимове приключват по-нататъшно участие в първенството.

Всички резултати и крайно класиране в група А (Запад) вижте тук.