Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Трифон Лапков реализатор №1 за успех №4 на Грьонинген в плейофите

Българският посрещач Трифон Лапков и неговият Абиант Ликъргъс (Грьонинген) записаха четвърти успех в плейофите на холандското първенство. Шампионите се наложиха категорично като домакин над петия в класирането в редовния сезон Адвизи ССС с 3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

Лапков изигра много добър мач за победителите и се отчете с

10 точки (3 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 21% перфектно и 53% ефективност в атака)

, като стана топреализатор.

По 9 точки добавиха

Фриц ван Гестел

и

Стийн ван Ший (1 ас) (1 блокада)

Така Абиант заема лидерската позиция със 17 точки (4 победи), Адвизи е четвърти с 6 точки (2 успеха, 3 поражения) и мач повече.

Следващата среща е на 18 март (неделя), срещу Драйсма Динамо.

abiant_lycurgus_01

abiant_01

Лапков изигра много добър мач за победителите и се отчете с 10 точки (3 аса, 1 блокада), като стана топреализатор. По 9 точки добавиха Фриц ван Гестел и Стийн ван Ший (1 ас) (1 блокада)