Олимпик Марсилия се върна на верния път (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия се върна на победния път в Лига 1. Тази вечер възпитаниците на Руди Гарсия постигнаха трудан, но сладка победа като гост на Тулуза в среща от 29-ия кръг.

Марсилци първи взеха преднина в мача в 10-ата минута, когато при едно центриране от фаул няколко играчи се разминаха с топката, която стигна до непокрития Лукас Окампос на далечната греда и той отблизо вкара за 0:1.

Домакините обаче бързо се върнаха в мача. В 19-ата минута Исиага Сила проби мощно отляво и центрира в наказателното поле, където Фирмин Мубеле засече кълбото в мрежата за 1:1.

В 79-ата минута обаче гостите стигнаха до успеха. Костас Митроглу и Димитри Пайе размениха няколко красиви подавания пред погледа на защитниците на Тулуза, французинът стигна до аутлинията и центрира във вратарското поле, където гръкът отблизо от воле порази вратата за крайното 1:2.

С този успех Марсилия събра актив от 59 точки и твърдо държи 3-ото място във временното класиране. Тулуза пък се намира много близо до опасната зона на 17-ата позиция с 29 точки и 5 поредни мача без победа.