Аталанта излъга Болоня с късен гол

Аталанта постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Болоня в мач от 28-ия кръг на Серия "А". Победното попадение падна в 83-ата минута и бе дело на Мартен де Роон. Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия капитан на Фиорентина Давиде Астори.

Първото полувреме не предложи нищо интресно, като и през втората част картината беше подобна. Все пак по-активният отбор в лицето на Аталанта успя да стигне до гол в 83-ата минута след хубав шут на Мартен де Роон от границата на наказателното поле. В оставащите минути гостите упражниха натиск, но така и не стигнаха до второ попадение.

След тази победа бергамаските остават на 8-ата позиция с актив от 41 точки, докато Болоня е на 12-о място с 33 пункта.