Лацио загуби точки, Имобиле спаси "орлите" в приказен гол (видео)

Голмайсторът на Лацио Чиро Имобиле донесе точка на "орлите" с точен изстрел в 95-ата минута на двубоя срещу Каляри, завършил 2:2. Италианският национал се разписа с майсторски удар в самия край. В началото на мача агитката на Каляри опъна огромен транспарант с надпис "Чао, Давиде", в памет на починалия капитан на Фиорентина Давиде Астори.

Домакините излизаха напред в резултата на два пъти, но лациалите не се дадоха до последния миг. Леонардо Паволети откри за "рособлу" в 25-ата минута. В основата на този гол бе нападателят от КНДР Хан Кван Сон, който накара Томас Стракоша да отбива с мъка. Паволети обаче малко случайно довкара топката за 1:0. Десетина минути след това Лука Чепители си отбеляза автогол и римляните се върнаха в срещата.

В 74-ата минута Николо Барела от дузпа накара Стракоша за втори път да бърка в мрежата си, а когато вече не се виждаше как Лацио ще се спаси от загуба, Имобиле намери път към гола, засичайки по чудесен начин топката в наказателното поле - 2:2. При победа на Интер в дербито с Наполи, "нерадзурите" ще изместят "орлите" от четвъртото място в класирането на Серия "А".