Атлетико се върна към победите в Примера с класика срещу корав тим (видео+галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с убедителното 3:0 срещу Селта в двубой от 28-ия кръг на испанския шампионат. Антоан Гризман реализира страхотен гол в 44-ата минута, а в 56-ата асистира страхотно за попадението на Витоло. В 63-ата Анхел Корея оформи крайното 3:0. Атлети се върна към победите след загубата от Барселона преди седмица. Момчетата от “Балаидос” не играха слабо, но пропуснаха своите възможности. С успеха отборът на Диего Симеоне отново е на осем точки зад Барса и на седем пред Реал Мадрид.

Витоло получи шанс за изява в средната зона на домакините, а Люка Ернандес зае мястото на Филипе Луиш. Хуан Карлос Унсуе подреди 4-3-3 с Яго Аспас, Максимилиано Гомес и Емре Мор в атака.

Атлетико - Селта@@@В третата минута Шимо Върсалко центрира остро, но Антоан Гризман закъсня и не засече топката. В 22-ата малко не достигна на Диего Годин да се добере до кълбото след пас на Коке. В 29-ата Годин спечели високата борба при корнер и сантиметри го разделиха от целта. В 31-ата Сержи Гомес имаше брилянтна възможност за откриване на резултата. Той получи топката на девет метра от голлинията, но при удара тя рикошира и мина щастливо встрани за “дюшекчиите”.

В края на полувремето “небесносините” застрашиха вратата на Ян Облак. В 39-ата Мор центрира, а Пабло Ернандес стреля с глава встрани от гредата. При изпълнението на аут защитниците в червено и бяло загубиха топката, а ударът на Аспас към далечната сглобка не беше точен. В 44-ата Гризман остана непокрит на втора греда при корнер, “прибра” топката и много технично я насочи към далечния горен ъгъл - 1:0.

Атлетико - Селта@@@В 48-ата “Туку” Ернандес поиска дузпа след контакт с Люка Ернандес. Съдията прецени, че няма нарушение и по-скоро беше прав. В 54-ата Диего Коща изпусна да удвои от чудесна позиция при корнер. Минута по-късно Неманя Радоя нацели греда след пас на Мор. В 56-ата момчетата на Диего Симеоне вкараха втори гол. Гризман изведе по прекрасен начин Витоло, който технично преодоля Рубен Бланко - 2:0. В 63-ата “рохибланкос” увеличиха преднината си на 3:0. Коке изведе Анхел Корея, аржентинецът стреля, топката се отби във Факундо Ронкалия, топката отново попадна в Корея и отбеляза.

За Атлетико предстои пътуване до Русия за наглед протоколен реванш с Локомотив (Москва) в Лига Европа.