Леванте с много ценна победа край Мадрид

Отборът на Леванте взе преднина от четири точки през зоната на изпадащите, след като се наложи с 1:0 при гостуването си на Хетафе в мач от 28-ия кръг на испанското първенство. Коке донесе успеха за “гранотас” с гол в 78-ата минута. Хета е разположен удобно в средата на таблицата, а за валенсианци предстои тежка битка за оцеляване.

В десетата минута Хорхе Молина нацели греда, а при добавката Амат Н'Диайе шутира прекалено високо. В 17-ата Анхел Родригес направи голям пропуск сам срещу Ойер след страхотна контра. Като цяло момчетата на Пепе Бордалас играха доста по-силно през първата част, но не взеха голов аванс.

В 57-ата Молина стреля в тялото на вратаря, а при добавката Анхел насочи над гредата. Гостите от Валенсия издебнаха своя момент. В 76-ата Робер Пиер тресна напречната греда след корнер. След последвалия нов корнер Хорхе Андухар-Коке беше оставен сам на втора греда и реализира с глава - 0:1.