Нюкасъл се вдигна във важен момент (видео)

Нюкасъл постигна убедителна и много ценна победа в борбата за оцеляване във Висшата лига. Отборът на Рафаел Бенитес победи с 3:0 Саутхамптън и вече диша малко по-спокойно. “Свраките” си осигуриха солиден аванс до 30-ата минута, когато водеха с два гола, реализирани от Кенеди. След почивката Ричи оформи крайния резултат.

За Кенеди това бяха първи голове за Нюкасъл. Бразилецът, който дойде под наем от Челси, откри резуртата след 63 секунди. Той получи топката то Джонджо Шелви, овладя я и я прати в мрежата. Кенеди удвои преднината на домакините в 29-ата минута, когато завърши отлична контраатака на “свраките”, минала през Перес и Гейл.

Шелви изигра отличен мач и бе в основата на повечето атаки на Нюкасъл. Той направи втората си асистенция за попадението на Ричи в 57-ата минута, когато го намери на отлична позиция. Най-добрата ситуация за гостите от Саутхамптън се откри пред резервата Джош Симс, но ударът му бе спасен от Дубравка.

Нюкасъл се изкачи до 13-то място в класирането с 32 точки, а “светците” са на 17-о и са само на точка над зоната на изпадащите.

НЮКАСЪЛ - САУТХАМПТЪН 3:0