Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Хъдърсфийлд пропиля златен шанс

Отборите на Хъдърсфийлд и Суонзи завършиха 0:0 в мача помежду си от 30-ия кръг на английската Висша лига. Домакините от Хъдърсфийлд определено могат да съжаляват много повече за равенството, тъй като почти цял мач играха с човек повече на терена. Още в 11-ата минута директен червен картон получи ганайският нападател на “лебедите” Джордан Аю. Той бе отстранен от игра за брутално влизане в краката на Джонатан Хог и остави брат си Андре Аю сам в атаката на Суонзи, а съотборниците си - с 10 души на игрището.

Домакините пропуснаха не една и две възможности за гол, като на два пъти уцелиха и греда. Първи това стори в 62-ата минута Стив Муние с воле от границата на наказателното поле. В тази ситуация и стражът на гостите Лукаш Фабиански успя леко да закачи топката, но това се оказа решаващо. В добавеното време пък Том Инс бе много близо до това да се превърне в герой за Хъдърсфийлд, но ударът му с глава срещна гредата и топката отново не пожела да влезе във вратата на Фабиански.

Двата тима се намират един до друг в класирането след това нулево равенство. Суонзи е 14-и, а Хъдърсфийлд заема 15-а позиция, като и двата тима са с по 31 точки.