Нищо общо с ШЛ: Кристиано измъкна неубедителния Реал М (видео)

С два гола на Кристиано Роналдо Реал Мадрид спечели с 2:1 гостуването си на Ейбар в двубой от 28-ия кръг на Примера дивисион. Първенецът обаче не показа нищо от класата, която видяхме срещу Пари Сен Жермен в Шампионската лига през седмицата. Столичани разочароваха с играта си и извадиха късмет, че не загубиха.

Баските доминираха, имаха много повече положения, но допуснаха две грешки, които CR7 наказа. Той откри в 34-ата минута, Иван Рамис изравни в 50-ата, а в 84-ата португалецът донесе успеха за Реал.
Ейбар - Реал Мадрид 1:2@@@
Така Роналдо вече има 14 гола и две асистенции в последните осем срещи на тима си в Ла Лига, както и поведе на Лионел Меси по брой попадения от началото на сезона - 34:33.

С тази победа Реал се доближи на 4 точки до втория Атлетико Мадрид, който в неделя играе със Селта.

Наставникът на "лос бланкос" Зинедин Зидан направи четири промени в състава в сравнение с двубоя срещу ПСЖ. Гарет Бейл, Лука Модрич, Иско и Тони Кроос заеха местата на Матео Ковачич, Карим Бензема, Марко Асенсио и Лукас Васкес. Столичани се завърнаха към схемата с ромб в средата на терена.

Преди този мач "лос меренгес" имаха едва три победи в последните си девет гостувания.

Ейбар е осми в таблицата и не е далеч от зона “Европа”. Кике поведе нападението на домакините.

Домакините притесниха столичани още в първата си атака секунди след началото на двубоя, като на три пъти защитниците пред Кейлор Навас трябваше да се намесват.

До изтичането на петата минута Ейбар имаше още три положения за гол. Изненадващо или не, баските продължиха да водят играта в тези начални минути, докато шампионите се задоволяваха с това да изчакват търпеливо и да търсят Бейл с далечни подавания.

В 17-ата минута нещата отново станаха опасни за Реал, но Кейлор Навас излезе смело напред и изчисти с глава.

Две минути по-късно костариканският страж пак се намеси решаващо след далечен изстрел на Кике.

Последва неприятен момент, при който Рафаел Варан и Кике си удариха главите, та се наложи влизането на медицинските екипи. Бранителят на Реал така и не успя да влезе в кондиция и малко след това беше заменен от Начо Фернандес.

В 24-ата домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Каземиро, но реферите не видяха положението добре, а и като че ли ръката на бразилеца беше извън наказателното поле.

В 29-ата Даниел Карвахал извърши нарушение, след центрирането от което Жоан Жордан беше оставен сам в наказателното поле, но не уцели целта.

Секунди след това Бейл получи жълт картон за опасно влизане и това вече ясно показваше, че към момента Реал има сериозни проблеми на "Ипуруа".

И точно тогава тимът на Зидан стигна до първото си голово положение. Бейл излезе сам срещу Марко Дмитрович, но ударът му беше блокиран, след което Кристиано се забави да стреля в опразнената врата и футболист на домакините му взе топката.

В 33-ата минута обаче носителят на "Златната топка" демонстрира своята мощ. Той се възползва от прекрасно подаване на Модрич и вкара за 1:0.

Домакините обаче отговориха с още две опасни атаки.

В 43-ата сръбският вратар на Ейбар Дмитрович спаси коварен удар на Кристиано.

Ейбар започна нахъсано и второто полувреме и в 50-ата минута заслужено стигна до изравняването. След центриране от корнер Серхио Рамос не прецени добре високата топка и Рамис спокойно насочи кълбото в мрежата - 1:1.

Реал можеше да си върне преднината шест минути по-късно, когато Модрич проби между трима играчи на противника, но стреля в аут.

В 62-ата шампионите пак отиграха днешното упражнение: извеждащ пас към Бейл и последващо подаване към връхлитащия в наказателното поле Кристиано. Роналдо насочи топката и виждаше как прави 2:1, но Дмитрович спаси.

20 минути преди края Зидан реши, че е време за промяна. Той вкара Бензема и Васкес, с което Реал заигра в 4-4-2 с Бейл на лявото крило. Сега вече Мадрид трябваше да напада с всички сили в търсенето на успеха. Това обаче не се случи...

Ейбар продължаваше да атакува повече и в 76-ата минута най-ниският на терена - Такаши Инуи, не успя да насочи с глава след добро центриране.

След още две Навас парира засичане на Пауло Оливейра, а в 80-ата Кике пропусна "златен" шанс за гол за Ейбар.

И както се случи през първата част, Реал успя да излезе напред противно на случващото се на терена. В 84-ата гостите се възползваха от нова грешка пред полето на домакините и Карвахал сложи топката на глава на Роналдо за 2:1.

До края се игра пред вратата на Реал, но гол не падна.

В следващия кръг шампионите приемат Жирона.