Левски поиска „ястребово око” за мача в Разлог

Президентът и треньор на Левски Владимир Николов поиска от Лигата да осигурят система за видеоповторения в двубоя с Пирин. Сините гостуват днес от 18:30 часа в Разлог, като двубоят от четвъртфиналите се смята за най-непредвидимия от всички в първата фаза на плейофите. Двата отбора си размениха по една победа в редовния сезон, като те бяха постигнати именно като гости. „Ястребовото око” се завърна в НВЛ миналата седмица точно в Разлог за мача между Пирин и Хебър. Домакините спечелиха сблъсъка, а с това и четвъртата позиция след серия скандали и спорни отсъждания.

„Разбира се, че ще взема видеочек. Това е жизненоважно в този мач. Ако не го направя, означава да се застрелям в крака сам”, коментира за BGvolleyball.com Владо Николов. Той допълни, че петото място в редовния сезон за Левски е подобрение в класирането спрямо миналия сезон, но и е уверен, че разполага с волейболисти, които могат да се борят за титлата. „Нашият отбор е по-стойностен от този на Пирин. В момента играе по-добър волейбол, по-добре сме подготвени, всички предпоставки са в наша полза. Ако положим максимални усилия, смятам, че можем да продължим напред. Не се притеснявам от факта че Пирин е домакин. Действително в тяхната зала се играе много трудно. Тя е малка, няма достатъчно място за сервис и игра в защита. На всички е ясно, че отборът на Разлог заслужава една по-хубава зала, но същото мога да кажа и за Левски. Надявам се да стигнем докрай и да играем на финал. Ако успеем да преодолеем Пирин, след това ще се изправим срещу най-добрия отбор в първенството - Нефтохимик и силно се надявам да направим добри мачове”, каза още Николов.