Голдън Стейт победи Сан Антонио, но загуби Къри

Шампионът в НБА Голдън Стейт се наложи като домакин със 110:107 над Сан Антонио. Уориърс обаче загубиха лидера си Стеф Къри, който напусна терена още в третата минута, след като стъпа накриво и изкълчи десния си глезен. В негово отсъствие Кевин Дюрант отбеляза 14 поредни точки в последната четвърт, след което Дреймонд Грийн изведе шампионите напред в резултата 1:33 минути преди края с точна стрелба от близко разстояние.

Дюрант бе най-резултатен за Голдън Стейт с 37 точки, Джавейл Макгий и Клей Томпсън отбелязаха по 13, а Грийн завърши с "трипъл-дабъл" от 11 точки, 12 борби и 10 асистенции. Това бе "трипъл-дабъл" №22 в кариерата му, като Уориърс нямат загуба в тези двубои - 22-0.

За Сан Антонио ЛаМаркъс Олдридж наниза 30 точки и взе 17 борби, докато Дежонте Мъри финишира с 14 точки и 6 асистенции.

След края на срещата старши треньорът на Голдън Стейт Стийв Кър заяви, че Стеф Къри няма да играе в мача с Портланд, който е тази нощ.