Александър Георгиев с нов силен мач за Рейнджърс

Александър Георгиев направи 13 спасявания при загубата на Ню Йорк Рейнджърс като гост от лидера в НХЛ Тампа Бей Лайтнинг с 3:5 тази нощ. Роденият в България вратар влезе като резерва 7:25 минути преди края на втората част и до края на мача допусна само едно попадение. Останалите четири “рейнджърите” получиха, още докато на мрежата им бе титулярният страж Хенрик Лундквист, който бе доста неубедителен под канонадата от изстрели към неговата врата.

Тампа започна много силно и отправи 17 удара към вратата на Лундквист до средата на първия период, а след почти 11 минути и гостите успяха да стрелят за първи път към Василевский. Райън Спунър завърши с гол и две асистенции, Кевин Хейс добави гол и асистенция, а Матс Дзукарело също се разписа за Рейнджърс.

За домакините, които вече събраха 98 точки, Антъни Сирели се отличи с гол и две асистенци, а Седрик Пакет, Адам Ърн, Крис Кюниц и Тайлър Джонсън също вкараха за четвърти пореден успех на отбора и осми в последните му девет двубоя.

Вратарят на Тампа Бей Андрей Василевский направи 27 спасявания за 40-ата победа за сезона на “светкавиците”.

Междувременно в САЩ се изказаха доста ласкаво за Александър Георгиев. Повод за това стана победа на нюйоркчани над Едмънтън преди няколко дни.

“22-годишният Александър Георгиев показа на Рейнджърс, че може да има живот и след Хенрик Лундквист, след като направи 15 от 35-те си спасявания в третия период срещу Едмънтън (3:2) за първата си победа в НХЛ, писа Thehockeywriters.com по адрес на родения в Русе вратар на Ню Йорк Рейнджърс и допълва:

“Георгиев не е перфектният вратар и се различава доста от 22-годишния Игор Шестьоркин, който играе в КХЛ.”

Според специализираното издание е малко вероятно Рейнджърс да се класират за плейофите, тъй като трябва да изпреварят четири отбора, които са преди тях в момента и вече в клуба работят по селекцията.

“Започва следващата фаза на обновяването на състава. Непрекъснато идват момчета от долните лиги, колежите в Европа и юнският драфт се очертава като доста напечен. Междувременно, настоящите “рейнджъри” изглеждат способни да поддържат интригата в оставащите срещи”, пишат в Щатите.