Лион направи крачка към домакинския финал (видео)

Лион взе важна победа с 1:0 като гост на ЦСКА (Москва) в първи мач от 1/8-финалите в Лига Европа, с което вече е изявен фаворит за продължаване напред. Марсело беше точен в 68-ата минута.

Българският национал Георги Миланов беше в стартовите 11 на домакините, но в 73-ата минута беше заменен. Той действаше като ляв халф-бек.

Двубоят в руската столица се игра при температурата от около минус 10 градуса, което беше основната причина за липсата на много интересни моменти. Отборът от Лига 1 обаче се възползва от една от малкото си възможности и заслужено надделя.

“Армейците” са пети в руското първенство, като от началото на 2018 г. не бяха допускали гол. В същото време френският тим е в серия от шест поредни мача без успех в Лига 1, но пък без проблеми се справи с Виляреал на 1/16-финалите в Лига Европа.

Лион ще бъде домакин на финалната среща в надпреварата и затова французите са амбицирани да достигнат до нея.

Първото полувреме беше разочароващо. Нямаше почти никакви чисти положения за гол, като само пред Ахмед Муса в 16-ата минута се откри добра възможност, но вратарят Антони Лопеш парира силния му удар.

Гостите владееха повече топката, докато московчани пробваха изстрели от всякаква позиция, което само улесни съперника.

След почивката "хлапетата" тръгнаха по-смело в атака и за домакините стана по-тежко. В 61-ата Игор Акинфеев показа класа, спасявайки опасен шут на Мемфис Депай от фал. Преди това още няколко удара на играчи на Лион показаха, че гостите са дошли да спечелят.

Така се стигна до 68-ата минута, в която френският тим излезе напред в резултата. Депай центрира от корнер, вратарят Акинфеев не се позиционира добре и най-важното - никой не успя да спре Марсело, след което бразилецът с лекота заби кълбото в мрежата.

Малко след това Миланов напусна терена за сметка на Витиньо, но изненадващо беше решението на треньора Виктор Гончаренко да извади Алан Дзагоев.

В 82-ата голмайсторът Марсело се намеси отлично при атака на ЦСКА.

Две минути преди края бившият нападател на Реал Мадрид Мариано Диас пропусна да вкара втори гол за французите, с което да ги улесни в ответната среща.

В ответната атака Фьодор Чалов беше близо до изравнителното попадение, но Лопеш пак беше на мястото си.