Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Стойков за сръбското клане: Има го и това във футбола, момчетата трупат опит

Старши треньорът на юношеския национален отбор на България до 19 години Ангел Стойков остана доволен от победата на своите футболисти с 4:1 над Сърбия днес, но типично в свой стил отказа да изпада в еуфория и се постара да бъде максимално умерен.

"Добър резултат за нас, за самочувствието ни. През по-голямата част от мача днес отборът игра така, както искаме да го виждаме. Смятам, че като цяло и в двата мача се получиха полезни проверки", заяви Стойков след края на втората среща със сърбите в Симитли.

Попитан дали има претенции към гостите, които бяха доста груби през второто полувреме и бяха наказани с три червени и шест жълти картона, Стойков отговори спокойно: "Има го и това във футбола, момчетата просто така трупат още повече опит.

Но има неща в играта, които трябва да се изчистват. Така че не мога да кажа, че сме напълно готови за следващия Елитен кръг. Искам да благодаря на домакините, които предоставиха много добри условия за подготовка и игра, завърши Стойков.

Той не можеше да разчита на няколко основни футболисти, сред които Петко Христов (Фиорентина), Калоян Кръстев (Болоня), Иван Тилев (Септември), тъй като мачовете бяха в дни, които не са дати от ФИФА.

Националите в групата за Елитния кръг се събират на 15-и март, а мачовете са на 21-и март с Испания, на на 24-и с Франция и на 27-и срещу Белгия.