Риека без Божинов заби звучен шамар на Динамо (Загреб)

Отборът на Риека спечели по категоричен начин дербито с Динамо (Загреб) от 24-ия кръг на първенството на Хърватия. Домакините на "Кантрида" спечелиха двубоя с 4:1 и забиха звучен шамар на своя съперник, който се е запътил към титлата този сезон. Българинът Валери Божинов отново не направи своя дебют за Риека, като изгледа мача от резервната скамейка, но не влезе в игра.

Гостите от Загреб първи взеха преднина в срещата чрез Гавранович в 16-ата минута, но само три по-късно Риека изравни чрез Хебер.

В 26-ата минута Динамо остана с човек по-малко, след като Лескович получи втори жълт и червен картон. Това до голяма степен повлия на развитието на срещата, особено през второто полувреме.

Домакините се възползваха от численото си преимущество и в 48-ата минута Павичич изведе тима напред. Отново Хебер бе автор на третия гол в 59-ата минута, а в 87-ата минута Пулич оформи крайното 4:1.

Въпреки днешния успех Риека остава далеч зад своя съперник на 3-ата позиция с 44 точки. Динамо пък продължава да води в класирането с 56 точки в актива си.