Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Уондърс и Шпанович са най-добрите атлети в Европа за февруари

Швейцарецът Жулиен Уондърс и сръбкинята Ивана Шпанович бяха избрани за най-добри атлети в Европа за месец февруари. След като записа няколко победи в Европа през ноември и декември, Уондърс завърши втори на полумаратона в Барселона на 11 февруари. Той не само пободри рекорда на Швейцария на Тадесе Абрахам, но времето му от 60:09 минути е също и европейски рекорд до 23 години. Този резултат го нареди на шесто място в европейската ранглиста за всички времена след Мо Фара (59:22), Антонио Пинто (59:43), Сондре Нордстад Моен (59:48), Фабиан Ронкеро (59:52) и Калъм Хоукинс (60:00).

Следващото състезание на Уондърс ще бъде на Световното първенство по полумаратон във Валенсия (Испания) на 24 март.

Шпанович пристигна на Световното първенство в Бирмингам като водачка в световната ранглиста за сезона с 6.93 метра, след като постигна този резултат на Откритото първенство на Сърбия в Белград на 21 февруари. Тя спечели и турнира в Дюселдорф с 6.77 м и завърши трета на състезанията в Карлсруе и Глазгоу.