Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг (XXIII)

Краят на първата част от шампионата в Първа лига наближава все повече. Отборите, които ще се борят за призовите места почти са ясни, с изключение на последния тим, който ще попадне в първата шестица.

Кръгът бе белязан от няколко спорни съдийски решения, но в крайна сметка лидерите Лудогорец и ЦСКА-София взеха трудни победи съотвтено срещу Септември и Дунав. Дербито на Пловдив между Локомотив и Ботев не излъчи победител и завърши без гол - 0:0. При същия резултат приключиха и Левски и Берое.

Витоша бе много близо до първи успех в елита, но късен гол на Славия отложи празненствата. С равенство 1:1 приключиха и Етър и Черно море, докато Верея и Пирин не си вкараха гол.

Валентин Галев (Септември)
Стражът на Септември бе на път да се превърне в герой за тима си при визитата на Лудогорец. Вратарят спаси всичко, каквото можа, но в последната минута нямаше как да отрази дузпата на Клаудиу Кешерю за крайното 1:0 в полза на “орлите”. Преди това Галев спаси удари на Вандерсон на два пъти, Натанаел и Густаво Кампаняро. (1)

Димитър Велковски (Локомотив Пловдив)
Младият бранител сякаш намери най-доброто си място на терена на левия бек. Бившият полузащитник действа с голямо самочувствие по терена и дава сигурност на съотборниците си. В мача с Ботев Велковски не позволи нито за момент крилата на съперника да застрашат Пиргов, което изигра важна роля за малкото ситуации пред вратата на тима му. (3)

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 0:0@@@

Костадин Ничев (Пирин)
Бранителят на “орлетата” направи отличен мач срещу Верея и е с голяма заслуга за измъкнатата точка от “Трейс Арена”. 29-годишният футболист ръководеше умело отбраната и в тандем с младия Димитър Митев оформиха добра двойка в сърцето на защитата на благоевградчани. Сюблиминят момент в представянето му беше в 31-ата минута, когато изби от голлинията удар на Илиян Йорданов. (3)

Стивън Езе (Локомотив Пловдив)
Нигериецът попада в идеалния отбор за втори пореден път. Защитникът се включи отлично в тима на Бруно Акрапович и още с първите си срещи показа, че е отлично попадение в селекцията на “смърфовете”. В дербито на Пловдив Езе действаше много стабилно и не се изплаши от заряда на мача. Не е случайно, че ситуациите пред вратаря Илко Пиргов на практика липсваха. (2)

Милен Желев (Берое)
Десният бранител на старозагорци направи добър мач срещу Левски на Герена. Желев имаше тежката задача да се справи с набезите на един от най-добрите футболисти при “сините” от началото на полусезона - Паулиньо и го направи повече от успешно. През втората част пък трябваше да се справя сам с целия десен фланг на Берое след червения картон на Педро Еуженио, но също не разочарова наставника си Александър Томаш. (2)

Левски се препъна срещу Берое@@@

Кристиан Малинов (ЦСКА-София)
Полузащитникът хвърли много сили в битката в Русе срещу Дунав. Спечели доста единоборства, а първият гол в срещата бе до голяма степен негова заслуга, след като ударът му срещна ръката на Фернандо Каранга и влезе във вратата на Мартин Луков. (2)

Дунав - ЦСКА-София 0:2@@@

Мартин Райнов (Берое)
Пореден отличен мач на капитана на Берое. Райнов успя да се превърне в един от лидерите на тима и е истински барометър за представането на старозагорци. Срещу Левски полузащитникът вложи много сили в средата на терена, особено след червения картон на Педро Еуженио. Освен това през първата част бе близо до гола, но негов удар бе спасен с мъка от Божидар Митрев. (6)

Даниел Пеев (Витоша)
Опитният халф показа, че е лидер на тима и ще бъде от решаваща роля в борбата за оставане в елита. Бившият футболист на Пирин и Локомотив (София) отбеляза гола срещу Славия, който можеше да влезе в историята на клуба като донесъл първата победа на тима в елита, но само минута не достигна на играчите на Костадин Ангелов. (2)

Витоша Бистрица - Славия 1:1@@@

Марселиньо (Лудогорец)
Макар и да е доста далеч от най-добрата си форма в момента, бразилецът отново показа, че може да бъде много полезен на тима си. Полузащитникът създаде доста положения за съотборниците си пред вратата на Валентин Галев в мача срещу Септември, но те ги пропуснаха. В последната минута пък спечели дузпа, която макар и спорна, се оказа решаваща за успеха. (6)

Илиян Йорданов (Верея)
Крилото на Верея бе сред най-активните на терена срещу Пирин. За негов малшанс един удар бе избит от голлинията от Костадин Ничев иначе можеше да се превърне в герой за тима си, с което на практика да подпечата визите на тима за първата шестица. (1)

Милчо Ангелов (Славия)
Нападателят на “белите” спаси тима си при визитата на Витоша, като отбеляза изравнителното попадение в последната минута на мача. Бившият футболист на ЦСКА-София постепенно навлиза във форма и може да се окаже отлично попълнение за тима на Златомир Загорчич. (1)