Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Костадинов и компания с тежко поражение в градското дерби

Отборът на Макаби (Хайфа) допусна тежка загуба с 0:3 в градското дерби с Апоел (Хайфа) от 25-ия кръг на първенството на Израел. Това поражение идва само четири дли след сблъсъка между двата тима за Купата на Израел, който завърши 1:1, но отново Апоел бе по-доволен и се класира на 1/2-финал след като в предния мач бе вкарал два гола като гост за равенството 2:2. И днес титуляр за Макаби бе българинът Георги Костадинов.

Срещата не се разви въобще по плана на домакините. В края на полувремето Ернест Мабука си вкара автогол и даде преднина на Апоел.

През втората част гостите довършиха съперника с нови два гола дело на Габриел Тамаш в 56-ата и Алон Тургеман в 64-ата минута.

След тази загуба Макаби се намира на 10-ата позиция в класирането с актив от 24 точки. Апоел пък продължава да върви нагоре и вече е 4-ти с 49 точки.