Ман Юнайтед направи фамозен обрат на "Селхърст Парк" (видео)

Манчестър Юнайтед направи фамозен обрат от 0:2 до 3:2 в гостуването си на Кристъл Палас от 29-ия кръг на Премиър лийг. Гостите на "Селхърст Парк" показаха голямо желание и до последната минута не се отказаха да търсят трите точки, като стигнаха до успеха с гол в добавеното време на Неманя Матич. Домакините пък има много за какво да съжаляват в този мач, след като доминираха пред първото полувреме и поведоха с гол на Андрос Таунзенд още в 11-ата минута, а след това удвоиха преднината си чрез Патрик ван Анхолт в 48-ата минута. Едва тогава възпитаниците на Жозе Моуриньо се събудиха от летаргията и показаха истинската си класа. Крис Смолинг намали в 55-ата минута, а Ромелу Лукаку изравни в 76-ата. Големият герой обаче бе Матич, който с прекрасно попадение донесе успеха на своя тим в 92-ата минута.

Кристъл Палас заложи в този мач на дуото Кристиан Бентеке и Александър Сорлот в атака. Андрос Таунзенд и Джефри Шлуп пък ги захранвха с центрирания от крилата.

Жозе Моуриньо пък бе предпочел днес да използва трио в атака в лицето на Алексис Санчес, Ромелу Лукаку и Джеси Лингард. В средата на терена пък действаха Пол Погба, Скот МакТомини и Неманя Матич.

Домакините започнаха мача доста активно и в 6-ата минута Джеймс Томкинс стреля със задна ножица, но неточно. В ответната атака и Юнайтед пропусна първата си голова възможност. Алексис Санчес стреля с глава отблизо, но и вратарят Уейн Хенеси бе излязъл предвидливо и блокира удара му.

В 11-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Кристиан Бентеке задържа топката пред наказателното поле и подаде към Таунзенд, който с прекрасен изстрел от движение прати топката неспасяемо в мрежата за 1:0.

Домакините продължаваха да действат доста опасно в предни позиции и в 18-ата минута Сорлот отправи опасен удар по земя, но Давид де Хеа бе заел добра позиция и спаси.

В 27-ата минута отново Таунзенд опита далечен изстрел, но този път прати топката над вратата.

В 40-ата минута Джеси Лингард реши да стреля от границата на пеналта по земя, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В началото на второто полувреме Кристъл Палас удвои преднината си. Лондончани бързо изпълниха един фаул в средата на терена, Патрик ван Анхолт бе изведен по лявото крило и хладнокръвно реализира в близкия ъгъл за 2:0.

В 53-ата минута Уейн Хенеси излезе неразчетено при един корнер и Крис Смолинг стреля опасно с глава, но не намери очертанията на вратата, а бе отсъдено и нарушение в атака. Две минути по-късно защитникът се поправи и след чудесно центриране на Антонио Валенсия с глава насочи топката в обратния ъгъл за 2:1.

В 56-ата минута една балонна топка коварно се насочи към вратата на Де Хеа, но испанският страж бдеше и предвидливо я изби над напречната греда.

В 66-ата минута Ван Анхолт центрира за Бентеке в наказателното поле и белгиецът стреля с глава встрани от вратата.

В ответната атака Пол Погба напомни за себе си с много коварен далечен удар, който бе спасен с вещина от Хенеси.

В 69-ата минута Маркъс Рашфорд опита интересен удар от фаул от около 30 метра, но не намери очертанията на вратата. Веднага след това пък Бентеке имаше нов шанс да обстрелва с глава вратата на Де Хеа, но топката мина над напречната греда.

В 76-ата минута гостите стигнаха и до равенство 2:2. Алексис Санчес отправи удар, който рикошира в защитник и се отби от напречната греда. Ромелу Лукаку бе най-съобразителен да стигне до топката и отблизо я вкара във вратата на домакините.

Само минута след това Кристъл Палас можеше да си върне преднината като Бентеке стреля опасно с глава и само блестящият рефлекс на Де Хеа попречи да се стигне до нов гол.

Истинската драма обаче настъпи в добавеното време. Тогава след продължителна атака на "Червените дяволи" топката стигна до Неманя Матич, който отправи истински снаряд от около 25 метра и не остави шансове на вратаря за крайното 2:3.

С тази победа Манчестър Юнайтед си върна 2-ата позиция в класирането с 62 точки. Кристъл Палас пък остава на 18-ото място с 27 точки в актива си.