Очаквайте: Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Направи ли Челси престъпление срещу футбола?

Футболистите на Челси скандализираха с апатичното си поведение по време на вчерашното дерби с Манчестър Сити, което те загубиха с 0:1. В социалните мрежи се върти клипче, на което се вижда как шампионите по никакъв начин не се опитват да отнемат топката в момент, в който изостават в резултата и часовникът отброява 75-а минута. В един момент състезателите на Сити направо спират да играят, но и това не променя поведението на Сеск Фабрегас и останалите.

В анализа си в студиото на Sky Sports бившият капитан на Ливърпул Джейми Реднап нарече това “престъпление срещу футбола”. “Това е анти-футбол. Играчите на Челси изобщо не искаха да се помръднат напред. Те дадоха трите точки още преди началото на мача”, коментира 44-годишният вече син на Хари Реднап.

След това поражение - четвърто за лондончани в последните пет кръга - те вече са на 5 точки от четвъртото място.