Марсилия отърва кожата срещу Нант с късен гол

Отборът на Олимпик Марсилия се добра до изстрадано равенство 1:1 в домакинството си на Нант от 28-ия кръг на Лига 1. Домакините на "Велодром" се добраха до точката едва в 5-ата минута на добавеното време с гол на Флориан Товен. Преди това Лео Дюбоа бе открил резултата за гостите в 11-ата минута.

"Канарчетата" поведоха още в 11-ата минута. Тогава Валентен Ронжие отне топката в наказателното поле на домакините и върна към Лео Дюбоа, който с истински снаряд отбеляза неспасяемо във вратата на Стив Манданда.

Така изглеждаше, че гостите ще измъкнат трите точки, но в 5-ата минута на добавеното време на мача резултатът бе изравнен. При едно центриране от корнер първо удар на Димитри Пайе бе блокиран от защитник, след това и Адил Рами не успя да отбележи при добавката, но при третия опит Товен бе точен за крайното 1:1. Гостите обаче претендираха за нарушение срещу техен играч, което нажежи страстите на терена и в крайна сметка съдията показа червен картон на Никола Палоа.

След това реми Олимпик заема 3-ото място в класирането с 56 точки. Нант пък се намира на 7-ата позиция с актив от 40 точки.