Валенсия се разправи с Бетис и подгони Реал Мадрид

Отборът на Валенсия победи с 2:0 Бетис в двубоя от 27-ия кръг от Примера дивисион на своя "Местайя". "Прилепите" стигнаха до успеха с голове на Родриго Морено в 23-ата и Симоне Дзадза в 47-ата минута. По този начин те продължиха отличното си представяне напоследък и се залепиха само на точка от 3-ия в класирането Реал Мадрид.

Още от самото начало Валенсия бе по-активният отбор. В 20-ата минута опасен удар на Гонсало Гедеш попадна в обятията на Антонио Адан. Само три минути по-късно се стигна и до откриване на резултата. Гедеш с прекрасен дълъг пас намери Родриго в половината на Бетис, нападателят финтира съперников играч и с удар в близкия ъгъл бе точен за 1:0.

В началото на второто полувреме хубава атака на "Прилепите" завърших без гол, но топката не бе изчистена добре от защитата на съперника, Жофри Кондогбия отне и веднага подаде в наказателното поле за Дзадза, който хладнокръвно удвои преднината на своя тим.

В 50-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за изблъскване в гръб срещу Дзадза в пеналта, но съдията Ернандес Ернандес подмина безмълвен ситуацията. В 57-ата минута пък Бетис пропусна една от най-добрите си възможности в мача. Хоакин Санчес стреля опасно от фаул и Нето трябваше да се намесва решително.

В 73-ата минута за втори път реферът не отсъди дузпа за Валенсия след очевидно нарушение срещу Карлос Солер в пеналта. В 75-ата минута пък гол на Бетис бе отменен заради фаул в атака срещу вратаря Нето.

В крайна сметка Валенсия заслужено се поздрави с успеха и с актив от 53 точки се намира на 4-ото място в класирането. Бетис пък остава на 9-ото място в таблицата с 37 спечелени точки.