Реал Сосиедад подчини Алавес

Отборът на Реал Сосиедад се наложи с 2:1 над Алавес в баски сблъсък от 27-ия кръг на испанското първенство. Ектор Морено (6) и Асиер Ияраменди вкараха ранни попадения за “чури урдин”. За гостите от Витория точен беше Алфонсо Педраса в 39-ата минута. И двата тима остават във втората половина на класирането, като с този успех сансебастианци загърбиха съперника си.

В шестата минута Морено откри резултата, засичайки топката след корнер. Пет минути по-късно гостите загубиха при изнасянето, Йон Баутиста стреля, Фернандо Пачеко изби, а Ияраменди беше на точното място за добавка - 2:0. В 39-ата Мартин Агирегабирия центрира към втората греда, където непокритият Педраса отбеляза за 2:1. В 45-ата Рубен Собрино удари греда в опит да изравни. След почивката Реал Сосиедад игра по-силно и пропусна да вкара трети гол във вратата на Пачеко.