Лион забрави какво е победа

Отборът на Лион продължава да буксува в шампионата на Франция. В двубоя от 28-ия кръг на Лига “хлапетата” завършиха наравно 1:1 при визитата си на Монпелие, което означава, че тимът вече шест мача не е записвал победа.

Двубоят бе доста динамичен и с положения и пред двете врати. Домакините откриха резултата в седмата минута, когато Исаак Мбенца бе точен за 1:0. В средата на второто полувреме обаче Мариано Диас изравни след пас на Хусем Ауар. До края на мача и двата тима можеха да стигнат до успеха, но пропуските им попречиха.

Така Лион няма успех от шампионата от края на януари месец, когато надигра лидера Пари Сен Жермен с 2:1. При това положение мечтите за Шампионска лига изглежда почти се изпариха. “Хлапетата” са с 51 точки на четвърта позиция. Третият Олимпик Марсилия е с четири повече и мач по-малко. Монпелие от своя страна е шести с 40 точки.