Байерн си поигра с поредната жертва (видео)

Байерн (Мюнхен) се позабавлява с Фрайбург и му вкара четири безотвени гола като гост в последния мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. По този начин тимът пак си върна аванса от 20 точки на върха и съвсем скоро ще спечели новата си титла. Това е успех №20 за мюнхенци в елита от началото на сезона, като те имат само две поражения, второто от които дойде през ноември.

Томас Мюлер принуди вратаря на домакините Александер Шволов да си вкара автогол в 25-ата минута, а три по-късно Корентен Толисо заби красиво попадение за 2:0. След почивката Сандро Вагнер (54’) и Мюлер (69’) довършиха съперника.

Домакините имаха възможност евентуално да объркат плана на шампионите още при 0:0, но Лукас Хьолес пропусна в ситуация едно на едно с вратаря.

Юп Хайнкес успя да даде почивка на Хавиер Мартинес, Роберт Левандовски и Ариен Робен, които дори не се появиха на терена. Той изненада с избора си за ляво крило, след като заложи на Хуан Бернат, който по принцип е краен бранител. Това се наложи заради контузията на Кингсли Коман и отсъствието на Франк Рибери, който има стомашно неразположение.

Фрайбург пък е чак 13-и и е само на 4 точки от опасната зона.

Домакините започнаха далеч по-съсредоточено и в 12-ата минута можеха да поведат. Тогава Хьолер излезе сам срещу Свен Улрайх, но стражът спаси с крак.

Това веднага "събуди" баварците и те натикаха съперника в неговата половина. Гостите разиграваха продължително в търсене на пролука, но чистите положения ги нямаше. В 22-ата Тиаго Алкантара засече пас, но кълбото спря право в ръцете на Шволов.

Фрайбург - Байерн (Мюнхен) 0:4@@@

Три по-късно обаче Байерн излезе напред с голяма доза късмет. След удари на Мюлер топката на два пъти рикошираше в телата на играчи на Фрайбург, като в крайна сметка влетя в мрежата след контакт от тялото на Шволов.

Три минути след това Толисо нямаше нужда от късмет, защото с мощен изстрел заби топката в левия ъгъл за 2:0 в полза на мюнхеци.

Всичко можеше да приключи още в 31-ата секунда, но Тиаго нямаше шанс.

Не последва обаче никакъв отговор от страна на Фрайбург и двубоят вече се доиграваше. Вагнер покачи на 3:0 от положение, при което домакините искаха да бъде отсъдена засада.

Малко след това и Мюлер беше точен за крайното 4:0 след заучено изпълнение на корнер.

След седмица Байерн очаква на "Алианц Арена" Хамбургер ШФ, а Фрайбург ще гостува на Херта (Берлин).