Кристиано се завърна с рекорд, Реал Мадрид загря с победа за Париж (видео+галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид спечели с 3:1 над Хетафе в мач от 27-ия кръг на Ла Лига, игран на "Сантиаго Бернабеу". Кристиано Роналдо отбеляза две попадения (45 и 78), като с първото стана футболистът с най-бързи 300 гола в историята на Примера и всъщност едва вторият с с поне 300 попадения в Лигата. Португалецът се нуждаеше само от 286 срещи, за да достигне юбилейното число, докато на Лионел Меси му трябваха 334. Гарет Бейл също се разписа с гол в 24-ата минута. Уелсецът пък стана британецът с най-много срещи в испанското първенство. Въпреки победата момчетата на Зинедин Зидан остават доста назад от борбата за титлата. Тимът обаче се "напомпа" с увереност преди сблъсъка реванш от Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен.

При отсъствието на невъзстановените Марсело, Лука Модрич и Тони Кроос шанс за изява получиха Тео Ернандес, Маркос Йоренте и Иско. Кристиано Роналдо се завърна в състава в традиционната нападателна формация с Гарет Бейл и Карим Бензема. Гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" подредиха 4-2-3-1 с централен нападател Анхел Родригес.

Срещата започна в спокойно темпо. "Белите" наложиха териториален превес, но не бързаха с изостряне на акциите. В 14-ата минута Кристиано Роналдо прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг на засада, а засадата беше очевидна. В 19-ата Джене изрита топката силно напред и намери Анхел Родригес. Той финтира Серхио Рамос и стреля по земя - в ръцете на Кейлор Навас. Секунди по-рано повторенията показаха как Джене нанася удар в лицето на Тео Ернандес, останал незабелязан от реферите.

Реал Мадрид - Хетафе@@@

В 24-ата "лос меренгес" откриха резултата след първата си опасност пред вратата на Еми Мартинес. След центриране отдясно, топката не беше изчистена и попадна в краката на Бейл, който от точката на дузпата шутира в левия ъгъл - 1:0. В 31-ата Иско изведе Кристиано по десния фланг, португалецът центрира остро в малкото наказателно поле, където вратарят Еми улови топката. В 35-ата страничният рефер по-скоро сбърка, вдигайки флага за засада на Лоик Реми.

Реал Мадрид - Хетафе 3:1@@@

В 39-ата Бейл се размина с топката след подаване на Бензема, Даниел Кварахал овладя и шутира силно от 20 метра, като топката профуча много опасно покрай гредата, излизайки в аут. В 45-ата сякаш Роналдо успя да се измъкне от засадата, получи топката, финтира двама бранители с два финта и със силен и точен удар с левия крак порази мрежата за 2:0. Това беше попадение номер 300 за Кристиано в Примера от 286 (!) изиграни мача. Секунди преди финала на полувремето португалецът шутира още по-силно от 22 метра, пращайки топката малко над сглобката на вратата.

По-малко от минута след началото на втората част Лоик Реми затрудни Навас с нисък удар. В 47-ата Реми вече беше изгонен. Реферът му извади червен картон за безразсъден удар с ръка в главата на Начо Фернандес. В 64-ата съдията назначи несъществуваща дузпа за "сините" на Пепе Бордалас. Начо определено изби топката, а резервата Хорхе Молина се строполи на земята. Франсиско Портийо реализира безапелационно от бялата точка - 2:1.

В 68-ата Роналдо опъна мрежата, но страничният рефер вдигна флага за фал в атака. Такъв явно имаше, а въпреки това CR7 не се посвени да негодува бурно. Минута по-късно Роналдо чукна топката от шест метра, но вратарят Еми Мартинес прояви страхотен рефлекс, а и имаше късмет да не се получи добавка. В 78-ата все пак Роналдо вкара за 3:1. Португалецът хитро се промъкна в малкото наказателно поле зад гърба на Джене, надскочи и защитника, и вратаря и отбеляза с глава за 3:1. Веднага след 16-ия си гол в Ла Лига Роналдо беше заменен от Марко Асенсио. В заключителните секунди на мача Гарет Бейл завъртя прекрасно топката към далечния ъгъл, но нямаше късмет и тя се отклони в гредата и излезе в аут.

Реал Мадрид записа 16-а победа от 27 срещи в Примера и временно е на 12 точки зад Барселона преди сблъсъка на каталунците с Атлетико Мадрид.