Очаквана победи прати Краснодар пред Зенит

Амбициозният тим на Краснодар излезе на второ място в руската Премиер лига, след като победи с 3:1 Ростов в първия си официален мач за 2018 година. Фьодор Смолов отново беше големият герой за "гражданите". Руският национал отбеляза два от головете, а точка на спора постави Павел Мамаев. За Ростов се разписа Алексей Ионов от дузпа.

Краснодар започна агресивно и още в началото Виктор Клаесон пропусна чисто положение след пас на Смолов. Гостите отговориха с опасен удар на Александър Гацкан, но като цяло рядко атакуваха до почивката. В 28-ата минута Смолов овладя топката, преодоля Евгений Макеев и безпроблемно прати кълбото във вратата, пазена от Сергей Песяков.
В края на полувремето реферът Сергей Карасьов даде дузпа за Ростов за нарушение на Роман Шишкин срещу Дмитрий Скопинцев. Наказателния удар изпълни Алексей Ионов, който прати Андрей Синицин в обратния ъгъл и изравни.

След почивката Краснодар изцяло доминираше и сравнително бързо си върна преднината в резултата. В 60-ата минута "биковете" също получиха дузпа и Смолов се разписа за 2:1. Направените смени не помогнаха на Ростов да се добере до точката, а в 89-ата минута Павел Ммамаев вкара трети гол за домакините.

Дебют за Краснодар направи привлеченият от Зенит Олег Шатов. Отборът на Игор Шалимов вече е в серия от 4 победи и събра 39 точки, а в следващия кръг гостува на Динамо (Москва).

Новият треньор на Ростов Валерий Карпин може да е доволен от играта на тима си само до почивката. Ростовчани са 9-и в класирането с актив от 25 точки.