Корейска магия на "Уембли" (видео)

Тотнъм постигна безпроблемна победа с 2:0 срещу Хъдърсфийлд. Над всички на “Уембли” бе Сон Хюн-Мин, който отбеляза и двете попадения (27, 54). Кореецът на няколко пъти развинти цялата защита на гостите и беше в основата на всичко опасно, което създадоха лондончани.

Отборът на Маурисио Почетино продължи серията си от мачове без загуба, като вече 17 поредни двубоя във всички турнири не е бил побеждаван. Тимът временно се изкачи до третото място, тъй като Ливърпул играе по-късно днес.

Тотнъм започна активно от самото начало. Домакините бяха агресивни, действаха на скорост и създаваха положения пред вратата на съперника. Лондончани обаче така и не стигнаха до опасен удар. Няколко ситуации завършваха с опит за остро подаване в наказателното поле, но атакуващите играчи на “шпорите” не стигнаха до топката.

Преди срещата съдията Майк Джоунс получи контузия на загрявката и трябваше четвъртият рефер Кевин Френд да поеме ръководството на срещата. Дикторът на "Уембли" прочете съобщение, че се търси човек от трибуните да поеме ролята на четвърти съдия и един от зрителите слезе, за да се помогне с тези задължения при нужда. Това нямаше отражение на случващото се на терена, където Хъдърсфийлд се справи с първоначалния натиск на домакините, но рядко опитваше атаки.

Лондончани започнаха да отправят и точни изстрели към вратата. Сон Хюн-Мин направи поредния си пробив между защитниците на съперника и намери Кейн, който стреля, но вратарят на гостите Льосл успя да избие. Кореецът играеше изключително силно от началото на срещата, като бранителите на Хъдърсфийлд нямаха идея как да го пазят. В 29-ата минута Сон откри резултата. Той бе отставен непокрит и бе намерен великолепно от Деле Али, като остана сам срещу Льолс, преодоля го и прати топката в мрежата.

В началото на второто полувреме гостите имаха кратък период, в който затрудниха Тотнъм. Те организираха две добри контраатаки. Първата не завърши с удар, но при втората Том Инс бе изведен на добра позиция и отправи силен удар, с който Лорис се справи. Малко след тази ситуация “шпорите” си осигуриха аванс от два гола. Отново Сон завърши атака на домакините, като този път се възползва от прекрасно подаване на Кейн. Кореецът завърши технично с глава, като насочи топката в обратния ъгъл и не остави шансове на вратаря.

ТОТНЪМ - ХЪДЪРСФИЙЛД 2:0
1:0 - Сон (27)
2:0 - Сон (54)