Жирона потопи Виляреал и подгони зона "Европа"

Новакът в Примера дивисион Жирона лети все по-високо и вече гони местата, които дават право на участие в европейските клубни турнири. Каталунците потопиха Виляреал, печелейки гостуването си на “жълтата подводница” с 2:0 и по този начин записаха единадесетата си победа за сезона.

Жирона вече има 40 точки в актива си и се намира на седма позиция, докато Виляреал е на шесто място с точка повече - 41. Първите шест клуба в крайното класиране на Ла Лига играят в Европа.

Кристиан Стуани изведе гостите напред с четиринадесетия си гол за сезона. Уругвайският нападател отбеляза с глава в 16-ата минута след центриране към далечната греда на Борха Гарсия, който намери по отличен начин съотборника си. Жиронистите пресираха добре съперника и възпрепятстваха изнасянето на топката от страна на противниковата защита и по този начин стигнаха до головата ситуация.

Домакините опитаха всичко възможно и наложиха сериозен натиск, но така и не успяха да реализират попадение, въпреки че огромна част от мача премина изцяло в половината на гостуващия тим от Каталуня.

В 80-ата минута Антони Лосано сложи край на надеждите на Виляреал, а всичко отново тръгна след грешка на футболист в жълто, този път пред противниковото наказателно поле. Последва перфектно организирана контраатака, която завърши с перфектен удар отдалеч на Лосано, който се оакза неспасяме за Серхио Асенхо - 2:0 и 3 точки за гостите.