Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Непримиримостта на Вердер стигна за ценна точка (видео)

В първи мач от 25-ия кръг на Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) и Вердер (Бремен) завършиха 2:2. Домакините имаха аванс от два гола и си позволиха отпускане, което беше наказано от тима на Флориан Коофелт. Денис Закария откри за Борусия в 5-ата минута, а в 33-ата след негово центриране Никлас Мойсандер си отбеляза автогол. През второто полувреме Томас Дилейни и Арон Йохансон донесоха точката за Вердер.

В началото защитата на гостите беше доста неориентирана. Заснеженият терен също затрудняваше футболистите на двата тима, но тези на Борусия се приспособиха по-бързо към условията. Закария се отскубна в наказателното поле и откри резултата, след което "жребчетата" направиха доста пропуски. В 33-ата минута отново швейцарският национал демонстрира скоростта си и центрира остро, а Мойсандер подложи крак и си вкара автогол.
В този период от двубоя всичко се получаваше с лекота за домакините. Раул Бобадийя стреля право в ръцете на Иржи Павленка и не успя да се разпише за 3:0. Филип Баргфреде пък шутира високо над вратата след грешка на Ларс Щиндъл.

Веднага след почивката Вердер се хвърли в атаки и Нико Елведи можеше да върне едно попадение, но стреля в аут от изгодна позиция. В 49-ата минута пропуск сътвори и Томас Дилейни, но датчанинът се реваншира малко по-късно и с глава намали на 1:2.
Центрирането за гола беше на Макс Крузе, а той имаше роля и при изравнителното попадение. То падна в 78-ата минута, когато Крузе прати топката в наказателното поле, Жером Гондорф я спря за Йохансон и американецът с бомбен удар разстреля Ян Зомер.

Тимът от Бремен по-активно търсеше победата до края, но равенството бе най-справедливо. След него Борусия е на 7-о място с 35 точки, а Вердер е 14-и с 27.