Дел Потро изнесе нова лекция на Доминик Тийм

Хуан Мартин Дел Потро запази перфектния си баланс срещу Доминик Тийм, като го елиминира в четвъртфиналите на турнира в Акапулко с награден фонд 1.64 милиона долара. Деветият в световната ранглиста аржентинец отстрани шампиона от 2016 година и трети в схемата австриец с 6:2, 7:6(7), записвайки четвърта безответна победа срещу него.

Дел Потро спечели осем от първите десет гейма в мача, но във втората част пропиля ранния си пробив преднина и загуби подаването си, когато сервираше за мача при 5:4. В последвалия тайбрек той отрази три сетбола на съперника, навакса пасив от 4:6 точки и стигна до успеха.

За място на финала Дел Потро ще срещне номер 2 Александър Зверев (Германия).

20-годишният Зверев не допусна пробив при победата с 6:4, 6:1 над Райън Харисън (САЩ) и достигна до първия си полуфинал за сезона.

“Много съм щастлив от начина по който играх. Отново започвам да играя добре и само това е от значение за мен”, заяви Зверев.

Зверев, който спечели пет титли през 2017 година, включително две от “Мастърс”-и, все още е в търсене на своя първи трофей за сезона. В следващия кръг обаче го очаква много тежък сблъсък, тъй като Дел Петро няма загуба от него в трите изиграни до момента мача помежду им.

Петият поставен Кевин Андерсън (Южна Африка) също продължава напред след успех над Хьон Чун (Република Корея) със 7:6(5), 6:4.

Андерсън, който пласира 18 аса срещу Чун, ще срещне на полуфиналите Джаред Доналдсън (САЩ), който отстрани испанеца Фелисиано Лопес с 6:3, 6:1.