Ново унижение за Венгер и Арсенал, Сити лети към титлата

Арсен Венгер и водения от него Арсенал за пореден път разочароваха феновете си през този сезон. Те допуснаха втора загуба от Манчестър Сити в рамките на няколко дни. След като отстъпиха във финала за Купата на Лигата в неделя, сега лондончани паднаха отново с 0:3, но този път на “Емиратс” в мач от първенството.

Срещата изглеждаше равностойна в началото, но Бернардо Силва откри резултата с хубав удар в 15-ата минута. Двоен удар след около половин час игра осигури победата на гостите. Давид Силва и Льорой Сане се разписаха, като резултатът набъбна до 0:3.

След този успех Манчестър Сити е лидер в класирането и има преднина от 16 точки пред втория Манчестър Юнайтед 10 кръга преди края. От доста седмици вече малцина имат съмнения, че титлата ще отиде на “Етихад”, но поредната отлична продукция на тима впечатлява от начина, по който Хосеп Гуардиола успява да поддържа мотивацията в тима, въпреки голямата разлика в точките с конкурентите.

Арсенал - Манчестър Сити@@@

Положението на Арсенал пък става все по-тревожно. Място в четворката вече изглежда като мираж за “артилеристите”, които са шести, но изостават на 10 точки от четвъртия Тотнъм и на 8 от петия Челси. На този етап много по-реалистичен вариант за участие в Шампионската лига е спечелване на Лига Европа, но там ги чака Милан още на осминафиналите.

Лондончани започнаха активно и организираха няколко добри атаки, като Едерсон се намеси на два пъти. При първата си опасна атака обаче “гражданите” поведоха. В 15-ата минута Сане напредна и задържа топката пред наказателното поле на съперника. Той видя свободния Бернардо Силва отдясно и португалецът с красив удар прати топката в горния десен ъгъл на Чех.

Отборът на Венгер опита да отговори, като в 22-ата минута стигна до добра възможност. Белерин се измъкна по дясното крило и намери Рамзи в наказателното поле. Топката не дойде много удобно за уелсеца, който я овладя и отправи добър изстрел, но Едерсон спаси.

“Артилеристите” се оказаха изоставащи с два гола в 28-ата минута. Тогава великолепна комбинация на гостите премина през Сане, който намери Агуеро, а аржентинецът изведе Давис Силва. Испанецът овладя великолепно, елиминирайки защитник на съперника, и прати топката над плонжа на Чех.

Защитата на Арсенал бе матирана още веднъж малко по-късно. Комбинациите на Сити бяха прекрасни, но отбраната на домакините не ги затрудняваше много. Льорой Сане бе човекът, който завърши поредната атака, след като се възползва от подаване на Агуеро.

Сериозна част от феновете на лондончани си бяха спестили унижението, като въобще не отидоха на стадиона. Не е ясно дали лошото време или разочораванието от представянето на тима ги накараха да направят този избор. Тези, които бяха отишли да покрепят любимците си, видяха как отборът им допусна три гола след половин час игра.

Играчите на Арсенал сякаш не се бяха отчаяли и започнаха втората част мотивирано. Те се опитаха да упражнят натиск, а в 52-ата минута имаха великолепна възможност да върнат част от интригата. Отаменди извърши нарушение в наказателното поле срещу Мхитарян и съдията отсъди дузпа. Пиер-Емерик Обамеянг обаче не успя да преодолее Едерсон от бялата точка. Бразилският страж успя отлично да отрази удара.

Обамеянг като цяло бе разочароващ, но отправи хубав удар от воле в 58-ата минута. Топката обаче мина встрани от вратата. “Артилеристите” играеха доста по-активно след почивката и имаха предимство, като се опитваха да стигнат поне до почетен резултат на собствения си стадион. Постепенно устремът на домакините намаля, а съперникът им успяваше да владее топката в големи периоди.

Агуеро можеше да се разпише в шести пореден мач срещу Арсенал. Той се измъкна от защитата в 78-ата минута и стреля по диагонала, но Чех направи спасяване. До края футболистите на Сити си подаваха топката, а феновете на лондончани започнаха да напускат стадиона далеч преди последния съдийски сигнал.

АРСЕНАЛ - МАН СИТИ 0:3
0:1 - Бернардо Силва (15)
0:2 - Давид Силва (28)
0:3 - Сане (33)